KAHKAHA TERAPİSİ

GÜLDÜĞÜN ZAMAN DEĞİŞİYORSUN, SEN DEĞİŞİNCE DÜNYA DEĞİŞİYOR....

Kahkaha Terapisi Yoganın nefes teknikleri ile kahkahayı birleştiren bir teknik. Hindistanlı doktor Madan Kataria tarafından geliştirilmiştir.Amaç sebepsizce kahkaha atarak, vücuttaki kan dolaşımını arttırmak,mutluluk hormonlarını aktif hale getirmek ve vücuda oksijen depolamaktır.Kahkahanın; vücudun gençleşmesini, bağışıklık sisteminin güçlenmesini, kanser gibi hastalıklarla mücadele etmesini sağladığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Günümüzde stres yönetimi için sadece bireyler değil firmalar ve  resmi kurumlar da şirket personeli için kahkaha terapisi eğitimlerine yer vermektedir.
Kahkaha Terapisi; Workshop, Seminer ve Eğitimlerde  kişilerin işbirliği içinde çalışmalarını teşvik eder ve grup dinamizmini arttırır. Eğitimlerde, bireylerin kendilerine güvenleri artar, daha yaratıcı ve odaklanmış olarak öğrenmeleri kolaylaşır.Sınav öncesi ve sonrasında stresi yok eder. Kahkaha Terapisi, vücudun daha fazla oksijen almasını sağlayarak zihinsel ve bedensel enerjiyi arttırır, endorfin salgılatarak neşe ve sevinç duygularını yaratır. Kişisel gelişim sağlar.
Konferanslarda, kişiler kahkaha yogası ile hemen kaynaşıyorlar. Etkinlikler olumlu başlıyor ve oksijen sayesinde daha enerjik ve motive oluyorlar. 
Bilimsel olarak kanıtlanmış  ve vücudumuzda fizyolojik ve biokimyasal değişiklilerin meydana geldiğini ispatlar.
İnsanları daha mutlu ve olumlu olmaya teşvik eder, ,liderlik yeteneklerini arttırır, yaratıcılığı destekler.

Merkezimizde bireysel ve kurumsal kahkaha terapisi eğitimleri verilmektedir.