FAST FORWORD

Güçlü Beyinler Daha İyi Öğrenir.

Fast ForWord çocukların ve öğrenme sürecinde olan herkesin beyin gücüne / zindeliğine katkıda bulunmayı ve öğrenim kapasitelerini en üst düzeye çıkartmayı amaçlayan eğitim programıdır. Amacımız, öğrenmeyi hızlandırmak ve bilişsel becerileri geliştirmektir.

Tıpkı bedenimiz gibi beynimiz de düzenli ve etkin egzersizlerle daha da güçlendirilebilir! Fast ForWord egzersizlerinin düzenli kullanımı ile beyin daha iyi öğrenir hale gelir. Buradaki anahtar beynin işleme verimliliği olup dünya çapında pek çok öğrenci, ana dilleri ne olursa olsun, akademik başarıyı destekleyen bilişsel becerilerini geliştirmek amacıyla Fast ForWord programını kullanmaktadırlar.

Fast ForWord programı, 30 yıllık sinirbilimi araştırmaları bulgularına dayalı, öğrenmeyi hızlandıran bir programdır.

Fast ForWord programı, öğrenmeyi kolaylaştıran bilişsel becerileri geliştirir. Bu becerilerin gelişmesi; fonolojik ve fonemik farkındalık, akıcı konuşma, kelime haznesi, anlama, dizin çözme, işler bellek, söz dizimi (syntax) kurallarını da içeren, geniş kapsamlı dil ve okumaya ilişkin becerilerin gelişmesini sağlar. Böylelikle okuma öğrenilir ya da daha da iyileştirilir. Program; okuma, dil ve bilişsel becerileri geliştiren ve bilgisayar üzerinden sağlanan bir dizi beyin sağlığı egzersizleri içermektedir. Egzersizler, her çocuğa göre kendi kendine uyumlanma özelliğine sahiptir böylelikle çocuğunuz ihtiyaç duyduğu oranda zorlanır ve çaba harcar.

Scientific Learning Hakkında

Scientific Learning®'in hikayesi dört araştırmacı bilim insanı; Michael Merzenich, William Jenkins, Paula Tallal ve Steven Miller ile başlar. Bu dört bilim insanının çalışmaları kesiştiğinde iş birliktelikleri, konuşma ve lisan sorunlarının temelinde yatan bilişsel süreçlerin tanımlanabileceğini ve kalıcı olarak iyileştirilebileceğini kanıtlar. Bu bulgular, çarpıcı bir bilgisayar temelli okumaya müdahale programı olan Fast ForWord® programının geliştirilmesine yol açar. 1996 yılının başlarında, Merzenich, Tallal, Jenkins, ve Miller Scientific Learning Corporation'ı kurarlar. Scientific Learning, insanların yeni şeyleri nasıl öğrendiklerini ve yeni becerileri nasıl elde ettiklerini iyi bilmektedir. Her şey beynin yoğrulabilirliği (plastik olma özelliği), yeni deneyimler karşısında kendi kendisini düzenleyebilme yeteneği ile ilişkilidir. Scientific Learning'in uzmanlığı, 30 yılı aşkın süredir beynin nasıl öğrendiği konusunda yapılan çalışmalara dayanmaktadır.

 

Brain Lift Programlarından Kimler Yararlanabilir?

Dünya çapında yapılan 150'den fazla araştırma göstermiştir ki, yaş grupları ve akademik yetenekleri ne olursa olsun, tüm öğrenciler Brain Lift'in sunmuş oldukları programlardan yarar sağlamaktadır. Programlar özellikle aşağıda belirtilen durumlarda fayda sağlamaktadır:

* Hafıza, dikkat, konsantrasyon, işleme hızı ve sıralandırma gibi kavrama yeteneklerini iyileştirmek isteyen öğrenciler,

* Öğrenme zorluğu çekenler

* Okuma zorluğu çekenler

* İngilizce okuma ve telaffuz yeteneklerini (ya da aksanlarını) geliştirmek isteyenler

* APD (Ses İşlem Bozukluğu), ADD (Dikkat Eksikliği), ADHD (Hiperakitivite ve Dikkat Eksikliği), Otizm, Disleksi ve benzeri öğrenme zorluğu çeken öğrenciler