Sıkça Sorulan Sorular

Play Attention nedir?


Play Attention, evinizle rahatlıkla kullanılabilir. Odaklanmayı gösteren beyin dalgalarını okuyan bir kol cihazı kullanan güçlü bir öğrenme aracıdır. Bilgisayar oyunlarımızı kontrol eden bu beyin dalgalarıdır. Zihniniz, oyun kumandası veya bilgisayar faresi olur. Bu oyunlar, sadece odaklanmayı geliştirmeyi öğretmez ayrıca dikkat dağıtıcıları önemsememeyi, hafızayı geliştirmeyi, yapması gereken görevleri bitirmeyi ve organize olmayı öğretir. Bu beceriler okul başarısını, özgüveni geliştirir ve ev hayatınızda sizi daha mutlu yapar.

Play Attention’ı nasıl kullanırım?

Sadece bir bilgisayara ihtiyacınız var, geriye kalan her şeyi biz sağlıyoruz. Size, danışmanınız olacak uzman bir eğitimci tarafından birebir yada telefonda eğitim verilecek. Danışmanınız, başarı yolundaki her adımda size rehberlik edecek. Size program için gerekli olan yazılımı, kol cihazını, arayüz kutusunu, bluetooth cihazını, kullanıcı kılavuzunu ve davranış şekillendirme tablolarını vereceğiz.

Play Attention nasıl çalışır?

Bilimsel araştırmalar, beynimizin hayat boyunca uyum sağlamaya ve öğrenmeye yetkin olduğunu göstermektedir. Bu, nöroplastisite olarak adlandırılır. Play Attention, kullanıcının gerçek zamanda dikkatini görmesini sağlar. Zamanla, yapılandırılmış eğitimle, Play Attention öğrencilere odaklanmalarını artırmayı öğretir. Yapılandırılmış eğitim, becerileri geliştirmek için hedefler belirlemeyi gerektirir. Play Attention öğrencilerinin hafıza, görev bitirme, görsel takip, dikkat dağıtıcıları süzme becerilerini de geliştirir. Seviye seviye, öğrenci okulda, evde başarılı olmasını sağlayan becerileri öğrenir.

Sonuçları görmeye ne zaman başlarız?

Genelde, ilk 30 gün içinde küçük değişimler ortaya çıkmaya başlar. Bu değişimler, daha iyi dinleme becerileri, kendi başına ödev yapma ve daha iyi organize olmayı içerir. Bunların Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan çocuklar için çok önemli olumlu kazanımlar olduğunu ve bunların kalıcı olmasını sağlamak için olumlu geribildirim yapılması gerektiğini anlamak çok önemlidir.

Play Attention, Nörogeribildirim midir Biyogeribildirim midir?

İkisi de değildir. Nörogeribildirim, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan bireylerin anormal beyin dalgası yapısına sahip olduğu teorisi üzerine kuruludur. Nörogeribildirim uzmanları, anormal beyin dalgası yapılarının normalleştirilmesiyle Dikkat Eksikliği Hiperaktivite belirtilerinin ortadan kalkacağına inanmaktadır. Play Attention, beyin dalgalarını değiştirmek için uğraşmaz. Beyin dalgası yapısını değiştirmek, kişinin daha organize olmasını sağlama, daha iyi kısa süreli belleğe sahip olma, dikkat dağıtıcıları önemsememe garantisi vermez. Bu beceriler öğrenilmesi gerekmektedir ve nörogeribildirim tedavisinden sonra kendi kendine ortaya çıkmaz. Play Attention bu becerileri öğretir ve sınıfa ve iş ortamına transferini emin kılar.

Çocuğumun ilaç tedavisini bırakabilir miyim?

Çocuğunuzun ilaç tedavisi görmesini bir doktorla karar verirsiniz. İlaç kullanımı tıbbi bir karardır ve mutlaka bir doktorun danışmanlığında kullanımına karar verilmelidir. Unutulmamalıdır ki ilaç tedavisi beceri veya davranış öğretmez. Play Attention, öğrencilere davranışlarını geliştirmelerini öğreten eğitimsel bir araçtır. Bu beceriler öğrenildiğinde ilaca olan ihtiyaç azalmaktadır. Ancak, ilaç tedavisi ya da herhangi tıbbi bir konuyu doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

Play Attention çocuğumun arkadaş edinmesine yardım edecek mi?

Ebeveynler, Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan çocuklarının kalıcı arkadaşlıklar kurmasını engellediğini açıkça anlamaktadır. Zayıf sosyal beceriler, dikkat problemleriyle yakından ilgilidir. Sosyal ilişkilere dikkati ve özgüveni artırarak, kalıcı arkadaşlıklar kurmak için Play Attention harika bir araçtır.

Play Attention, işte ya da okulda bana nasıl yardım edecek?

Genel olarak çocukların %5-7’si Dikkat Eksikliği Hiperaktivite sorunu olan bireylerdir. Kabaca bu çocukların %60-70’inin dikkat sorunları yetişkinliğe kadar sürer. Görevleri bitirememe, organize olamama, hatırlamada zorluk ya da kolayca dikkati dağılma bu çocukları yetişkinliğe kadar takip eder. Play Attention, organize olmayı, hafızayı geliştirmeyi, görev bitirme becerisini ve dikkat dağıtıcıları önemsememeyi öğretebilir. Bu beceriler hem okulda hem iş ortamında başarılı olmak için çok önemlidir.