BRAİN GYM

Vücudumuzun her bölümü, her kas, her eklem ve her organ duyu sinirleri aracılığı ile beyine sinyaller gönderir ve beynin çeşitli bölgelerini uyarır.

Belli başlı vücut hareketleri bazı kimyasal maddeler ve kan dolaşımı yolu ile beyine ulaşır ve beynin işleyişini; ya doğrudan ya da özel bölgeler aracılığı ile etkilerler.

Zihnimiz ve bedenimiz, birbiri ile sürekli etkileşim halindedir. Araştırmalar, bu zihin - beden düetinin sağlığımız, duygularımız ve zekamız üzerinde tahmin edildiğinden çok daha fazla etkili olduğunu göstermektedir.

Beyin ile vücudun her bir hücresi arasında mesaj taşıyan ve böylece sürekli iletişim halinde olmalarını sağlayan moleküller de keşfedildi. Bu kimyasal alışverişi doğrulayan sayısız deney yapıldı.

Brain Gym işte bu ilkeler doğrultusunda Amerika’da 30 yıllık bir çalışmanın sonucunda ortaya çıkan hareket bilimine dayalı ( kinesiyoloji) bir metottur. Bazı hareketler, beyin aktiviteleri, bloke halkaları, kişinin zihinsel kaynaklarını çözer.

Eğitici Kinesioloji olarak da dlandırılan bu yöntem; sağ ve sol beyin bütünleşmesini daha da kuvvetlendirmenin ve böylece öğrenmeyi iyileştirmenin mükemmel bir yoludur. Beyin jimnastiği refleks entegre programını destekler ve bu hareketler sayesinde beynimizin dengede durmasına katkı sağlar.